ⓘ Franz Halder

                                     

ⓘ Franz Halder

Franz Halder, nemški general in poveljnik generalštaba Heera, * 30. junij 1884, Würzburg, Nemčija † 2. april 1972, Aschau, Chiemgau, Nemčija.

Franz Halder je bil šef štaba nemške vojske - OKH, za časa druge svetovne vojne, do 24. septembra 1942, ko ga je Adolf Hitler odstavil zaradi medsebojnih nesoglasij.

                                     

1. Napredovanja

  • generalporočnik 1. avgust 1936
  • polkovnik 1. december 1931
  • general artilerije 1. februar 1938
  • generalpolkovnik (19. julij 1940"
  • major 17. marec 1924
  • Fähnrich 29. januar 1903
  • poročnik 9. marec 1904
  • generalmajor 1. oktober 1934
  • nadporočnik 7. marec 1912
  • podpolkovnik 1. februar 1929
  • stotnik 9. avgust 1915
                                     

2. Odlikovanja

  • 1914 železni križec I. razreda
  • Kgl. Bayer. Prinz-Regent-Luitpold Jubiläums-Medaille
  • Kgl. Bayer. Militär-Verdienstorden IV. Klasse mit Schwertern und mit der Krone
  • Wehrmacht-Dienstauszeichnung IV. bis I. Klasse
  • viteški križ železnega križa 27. oktober 1939
  • RK I. Klasse des Kgl. Sächs. Albrechts-Ordens mit Schwertern
  • Spange zum EK I
  • Kgl. Rumän. Orden Michael der Tapfere III. und II. Klasse 14. oktober 1941
  • Meritorius Civilian Service Award ZDA; november 1961
  • Finn. Freiheitskreuz I. Klasse mit Stern, Eichenlaub und Schwertern 25. marec 1942
  • 1914 železni križec II. razreda
  • k.u.k. Österr. Militär-Verdienstkreuz III. Klasse mit der Kriegsdekoration
  • RK des Kgl. Preuss. Hausordens von Hohenzollern mit Schwertern: 2. oktober 1918
  • Ehrenkreuz für Frontkämpfer
  • Spange zum EK II